O mně

Michal Mašek

Kdo jsem, nebo tedy spíše něco o mojí maličkosti.

Fotím už prakticky od té doby co jsem udržel foťák v ruce. Takže od nějakých 6-7 let. První fotky jsem udělal taťkovým Zenitem, tenkrát nebylo moc na výběr, buď tohle nebo nic. Nandávání filmu, clona čas, tohle pro mě bylo všechno hrozně složité, takže taťka to nastavil a já jen mačkal. Potom to dlouhé čekání než se nafotí celej film a budou vyvolané fotky. Většinou to žádná hitparáda nebyla, spíš mázlé fleky, ono taky v 6 letech udržet takovou váhu a ještě u toho něco mačkat, to opravdu moc dobře nešlo. Ale škola to byla dobrá, díky táto, že jsi mi to všechno ukázal.

No a teď když je mi už 27 je všechno jinak. Foto technika postoupila hodně dopředu. Většina fotoaparátů už za vás udělá všechno co chcete a někomu stačí jen mačkat spoušť. Výrobci se předhánějí kdo bude víc MPX, snímků za vteřinu, větší ISO otočný displej, zkrátka čím víc toho vaše mašinka umí, tím musí být přeci lepší. No někdy to tak ale není. Já osobně do světa digitální fotografie pronikal přes různé kompakty od Canonu po Lumix. Nakonec jsem se i já dostal k zrcadlovce. Můj první velkej foťák byl bazarovej Canon 1100D a k němu setový objektiv 18-55. Dnes už bych tomu nevěřil, že jsem s tím odfotil celý Sázavafest. V součastnosti už mám trošku lepší stroj Canon 80D a spoustu objektivů. Nedávno jsem si pořídil vyřazený reportážní 5D takže mám i svůj první FF. (Díky Jardové, že mě máte čím zásobovat) A jestli jsem se zlepšil? V něčem možná ano. A v některých situacích vám nepomůže ani výbava za 200 tisíc. Takže těžko říct, jak na tom jsem. Velký posun je pro mě v tom, že už si nefotím jen tak do externího hardisku ( obdoba focení do šuplíku) ale snažím se pomáhat partě Magazínu zoom viz. odkaz: Magazín ZOOM, sem tam se najde reportáž pro www.regionvysocina.cz a do toho mám možnost fotit v ateliéru, plesy a svatby a z toho mají zase radost ti, pro které to fotím. Takže prostoru je dost, kde jsem dříve vyfotil 36 snímků, dnes jich udělám třeba 800 a to je panečku potom práce.

Pokud hledáte fotografa na vaši akci, svatbu, ples, rodinou oslavu, jsem tu pro vás. Pokud vás láká si jít někam zafotit a zkusit si něco nového klidně se taky ozvěte, rád někam vyrazím. Svět je jeden velký ateliér a tak proč jen tak sedět doma. Přeji teda pevnou ruku a dobré světlo.